Vi har igjen gleden av å invitere til Sikkerhetspolitisk Dag i Trondheim i samarbeid med Leviathan NTNU. Det vil bli panelsamtaler, foredrag, bedriftspresentasjon og standgate.
Program:
Tirsdag 11. Mars
16.00: Bonusarrangement – Studentenes Fredspris 2025. Foredrag med årets vinner IPEN.
19.00: EU som sikkerhetspolitisk aktør. Innledning ved Susanne Hansen. Panelsamtale med Helene Sjursen, Camilla Nicklasson og Oda Sletnes. Benedicte Røvik som moderator.
Onsdag 12. Mars
09.00: Frokostarrangement – Fredsmekling og fredsprosesser i Sør-Sudan og Sudan. Panelsamtale med Morten Bøås, Carlos Koos, Hilde Johnson. Daniel Drivdal som moderator.
12.15: Øst i usikkerhet: Taiwan, Kina og Stormaktspolitikk. Panelsamtale med Jo Inge Bekkevold, Hans Jørgen Gåsemyr, Katja Levy. Carl Petter Johannson som moderator.
14.15: Bedriftspresentasjon med Utenriksdepartementet. Eksklusiv mingling for YATA-medlemmer etter presentasjon. Påmelding og mer informasjon kommer.
For mer informasjon og detaljer se @sikkerhetspolitiskdag på Instagram.
